Webnoloji Weblog

Webnoloji.Com Blog

Dailymotion Engellendi!

Posted by enginata 11 Ocak, 2009

İnternet yasaklarına (!) bir yenisi daha eklendi. Youtube’un yasaklanmasından sonra kullanıcı potansiyelini kısmen arttıran dailymotion‘a da Türkiye’den erişim yasağı geldi.

Gerçi her türlü siteye her türlü yasak gelse de girilebilir. Hatta bazen girilmesine teşvik etmiş de oluyor bu yasaklar.

Gelelim yasağın bizim bloga etkisine. Youtube’dan sonra bizimki gibi çok video içeriği sunan siteler, kullanıcı kitlelerini koruyabilmek, genişletebilmek amacıyla dailymotion gibi sitelere yönelmişti. Ben de sistemleri tartarak dailymotion’u kullanmaya karar vermiştim.  Tabi ne oldu? Haliyle hali hazırda yazılmış olan ve yayınlanmayı bekleyen bir çok video içerikli yazım heba oldu. Şuan itibariyle yayınlanmayı bekleyen tam 41 tane içerik var ve bunların çoğu dailymotion’a yüklenmiş videolardan ibaret. Eskileri de sayarsak en az 50 tane içeriğin gözden geçirilmesi bazı videoların benzerlerinin muadil sitelerden bulunması ve bazılarının yeniden başka video paylaşım sitelerine yüklenmesi gerekiyor.

Neyse zaten bu yazıyı çok kimse sonuna kadar okumayacağı için kısa kesmekte fayda görüyorum. Sadece şunu ileteyim önümüzdeki günlerde daha önce sistematik olarak yaptığımız (hergün 1-2 tane) içerik yayınlanması hususunda sıkıntılar olabilir…

Şunu da ekleyeyim ki: internet ve yasak kelimeleri bir arada pek de hoş durmuyor hatta komik kaçıyor.

Reklamlar

Bir Yanıt to “Dailymotion Engellendi!”

  1. enginata said

    Engel kaldırılmıştır…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: