Webnoloji Weblog

Webnoloji.Com Blog

Bijon

Posted by enginata 11 Ekim, 2008

Adamın lastiği tam tımarhanenin önünde patlamış, kaldırıma ancak yanaşabilmiş. Sonraki işlem malum kriko, stepne, bijon anahtarı derken bir de bunların yanına talihsizlik eklenince, soktuğu 4 adet bijon yuvarlanıp yağmur mazgalına düşer. Mazgal açılır gibi değil, bijonlar görünür gibi değil. Talihsiz sürücü bir sağına bakar, bir soluna bakar, çaresiz duygular içinde kaderiyle baş başa, kaldırıma çöker.Olayı en başından beri tımarhanenin demir parmaklıklı penceresinden izleyen bir deli, “çaresiz adam” ın halini bir süre daha acıyarak izledikten sonra seslenir: “Ulan sen ne yapıyorsun orda öyle?”
“Sorma birader, lastik patladı ve değiştirirken bijonları mazgala düşürdüm.””Düşündüğün şeye bak! Sök öbür lastiklerden birer tane hepsi üç bijonlu olsun.”
Adam bir lastiklere bakar birde deliye ve sanki aklına birden bir fikir gelmiş gibi işe girişir. Her şeyi tamamlayıp bagaj kapağını kapatan sürücünün aklı deliye takılır. Arabasına binmeden evvel ona seslenir: “Yahu birader! Bu kadar zekan varken seni o tımarhaneye neden tıktılar?” ” Ulan salak! Biz burada delilikten yatıyoruz, salaklıktan değil.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: